NOWY RAPORT CliftonStrengths TOP5 – DLACZEGO WARTO GO POZNAĆ?

Od 20 stycznia 2024 roku w bazie Gallup Access dostępny jest nowy Raport prezentujący pięć dominujących talentów- Raport CliftonStrengths TOP5.

Informacje zawarte w tym wpisie prezentują zmiany treści w dotychczas dostępnym Raporcie w porównaniu z nową wersją. Nowy Raport jest automatycznie dostępny dla każdej osoby, która wykonała badanie talentów CliftonStrengths i odkryła kombinację 5 dominujących talentów TOP 5 przed 20 stycznia 2024 roku.

Przekonaj się, co nowego przygotował dla Ciebie Gallup i jak teraz jest prezentowany wynik kombinacji Twoich 5 dominujących talentów.

Rodzaje raportów TOP5.

Raport CliftonStrengths TOP5 zastąpił dotychczasowy Raport, który nosił nazwę Przewodnik po cechach /Strengths Insight Report. Nowy Raport prezentuje wszystkie informacje w całości w języku angielskim.

Zarówno dotychczasowy i nowy Raport TOP5 talentów Gallupa to spersonalizowany opis Twoich cech. To oznacza, że opisy talentów Gallupa są przygotowane specjalnie dla Ciebie, biorąc pod uwagę udzielane przez Ciebie odpowiedzi w trakcie badania oraz kombinację dominujących talentów.

W bazie Gallup Access możesz też znaleźć Raport głównych cech (Zestawienie Twoje główne cechy), który możesz pobrać w języku polskim. Treść tego Raportu różni się od Raportu CliftonStrengths TOP5 w kwestii opisu talentów. Raport głównych cech to uniwersalne opisy pięciu dominujących talentów.

Opisy talentów zawarte w Raporcie głównych cech są ogólnymi i standardowymi dla każdej osoby, która dany talent posiada. Czyli jeśli współdzielimy dla przykładu talent Bliskość czy Odpowiedzialność, to nasze opisy będą w tym Raporcie takie same. Dzięki temu raportowi nabywasz ogólną wiedzę i rozumienie cech talentów.

Co nowego w Raporcie CliftonStrengths TOP5?

Na pierwszej stronie raportu odkryte pięć talentów Gallupa jest oznaczone odpowiednimi kolorami domen (grup) talentowych, do których należą.

To pierwsze ulepszenie w porównaniu do dotychczasowego raportu, w którym trudno było zorientować się, z jakiej domeny talentowej pochodzą odkryte talenty.

Dodatkowo raport zawiera krótki opis każdej z grup talentowych czyli domeny:

Co oznaczają domeny talentowe i jakie mają cechy talenty należące do nich, dowiesz się z mojej strony opisującej wszystkie 34 talenty Gallupa.

Nowością w raporcie jest strona tłumacząca czytelnikowi, dlaczego jego wynik jest tak unikatowy. Można się również dowiedzieć, jak 34 talenty Gallupa są podzielone na poszczególne domeny (grupy).

Spersonalizowane opisy TOP5 talentów.

W nowym raporcie znajdziesz sekcje poświęconą każdemu z pięciu odkrytych talentów Gallupa.

Każda strona danego talentu na wstępie prezentuje bardziej rozbudowaną niż do tej pory definicję talentu. Jest to opis standardowy dla danego talentu, podobnie jak definicje pozostałych dominujących talentów prezentowanych dla Ciebie w tym Raporcie.

W sekcji związanej z unikalnością talentu znajdziesz spersonalizowany opis danego talentu. Jest on teraz przedstawiony w podziale na akapity, co jest dużo bardziej czytelne i łatwiejsze do analizowania, niż we wcześniejszym Raporcie Przewodnik po cechach /Strengths Insight Report.

Treść poszczególnych sekcji talentowych opisów cechy jest taka sama jak w dotychczasowym Raporcie Strengths Insight, a różni się tylko sposobem prezentacji.

Nowość- dynamika i wskazówki do rozwoju

W nowym Raporcie w sekcji każdego z pięciu talentów znalazła się strona, która prezentuje dwie bardzo wartościowe informacje:

  1. Zależności między 5 dominującymi talentami. Każda przedstawiona jest w danej parze talentów. To nazywa się również dynamiką talentową.
    Dla przykładu w moim raporcie znajduję informację o tym jak działam, gdy mój talent Kontekst współdziała z talentem Odpowiedzialność. To samo mogę znaleźć dla Kontekstu w dynamice z Bliskością.
    Takie opisy par oddziaływujących na siebie talentów możesz znaleźć w każdej sekcji danego talentu TOP5.
  2. Pomysły na to, jak wykorzystać dany talent, by odnosić sukces. To wskazówki do tego, jak rozwijać i świadomie korzystać z mocy danego talentu Gallupa.
    Dla każdego talentu to dwie praktyczne rady, co robić by talent stawał się Twoją mocną stroną.
    O tym jak inwestować w rozwój talentów i dlaczego to ważne dowiesz się z wpisu o talentowej matematyce.

Dodatkowe wskazówki

Kilka ostatnich stron to wskazówki, które mogą pomóc odnaleźć dodatkowe źródła informacji o odkrytych talentach oraz o innych dostępnych Raportach talentów Gallupa.

Pobierz, przeczytaj i rozwijaj odkryte talenty

Nowy Raport CliftonStrengths TOP5 jest już do Twojej dyspozycji.

Zachęcam Cię do zapoznania się z jego treścią, szczególnie z opisami spersonalizowanymi i dynamiką między talentami.

Jeśli język angielski jest dla Ciebie barierą, to skorzystaj z tłumaczy online.

Przekonasz się, że warto!

Raport CliftonStrengths TOP5 jest wartościowym źródłem wiedzy o Twojej kombinacji 5 dominujących talentów Gallupa.

Zapraszam do odkrywania talentów Gallupa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze