Instytut Gallupa określił 10 talentów neuronalnych, które poprzez
Badanie Clifton Youth StrengthsExplorer można określić u dzieci i młodzieży
między 10 a 15 rokiem życia. 

Każdy młody człowiek, w tym również Twój nastolatek, posiada wszystkie 10 cech, ale jedne z nich używa częściej i chętniej, a inne zaś rzadziej.

Badanie StrengthsExplorer określa 3 najmocniejsze talenty dziecka, czyli te sposoby myślenia, działania i odczuwania, których używa ono najczęściej. To właśnie te talenty są najbardziej widoczne u Twojego nastolatka i najlepiej określają jego osobowość – czyli to jak zachowuje się przez większość czasu.

Oznacza to, że badanie dostarcza informacji o 3 spośród 10 nastoletnich talentów i w przeciwieństwie do badania dla osób dorosłych nie ma możliwości odkrycia układu pozostałych 7 talentów.

W pracy nad zrozumieniem i rozwojem talentów nastolatka skupiamy się na tym, co jest najmocniejsze, najbardziej widoczne i co jest jego naturalnym potencjałem. O tym jakie masz możliwości na odkrycie talentów swojego nastolatka dowiesz się przeglądając dostępne Pakiety w Sklepie Tropicieli.

Podcast Talenty Dużych i Małych

We współpracy z Katarzyną Bieleniewicz – Certyfikowanym Coachem Mocnych Stron Gallupa rozmawiamy o talentach dorosłych czyli tych dużych i dziecięcych czyli tych małych. 

W podcascie opowiadamy o naszych doświadczeniach w pracy z dorosłymi i z dziećmi, o obserwacjach talentów, ale przede wszystkim dzielimy się naszą wiedzą. Zapraszamy na nasz serwis.  >>> Klik 

Możemy razem odkryć i rozwijać talenty Twojego nastolatka, a także młodej osoby uczącej się w szkole średniej lub na studiach. 
Wejdź do Sklepu Tropicieli
i wybierz Pakiet, który najbardziej pasuje Twojej rodzinie.

Pobierz
ABC Talentów Nastolatka

talenty Gallupa nastolatek

i już dziś dołącz do społeczności Tropicieli Talentów!