Jako osoba dorosła chcesz świadomie zarządzać sobą.
Myślisz o tym, by podejmować dobre decyzje, by stawać się lepszą i bardziej kompetentną osobą, by każdy dzień przynosił Tobie satysfakcję. I to jest możliwe!

Jednak by tak się stało, warto zacząć od prawidłowego określenia własnych zasobów osobistych – swoich cech, wyróżników osobowości, mocnych i słabych stron.
Warto zapytać siebie:

Jaką jestem osobą i co mnie wyróżnia?

Ciągłe podejmowanie prób lepszego zarządzania sobą bez dobrej znajomości posiadanego potencjału czyli bez wiedzy czym możesz zarządzać, to tak jak udział w rozgrywce brydża bez znajomości kart, jakie trzyma się w ręku. Nie wiesz  dokładnie na co możesz liczyć, kiedy warto zagrać daną kartą, a kiedy powiedzieć pass.

Dlatego Donald O. Clifton, przyglądając się posiadanej wiedzy o mocnych stronach wśród ponad 3 milionów osób i wykorzystaniu tej wiedzy do osiągania sukcesów, stworzył badanie talentów CliftonStrengths.
Dziś udział w badaniu to właśnie jest sposób na poznanie kart, które trzymasz w ręku, prowadząc rozgrywkę swojego życia.

W trakcie badań nad potencjałem ludzi Donald O. Clifton zadawał sobie pytanie:

„Co się stanie, jeśli zaczniemy myśleć o tym, co jest dobrego w ludziach, zamiast skupiać się na tym, co w nich nie działa?”

Badanie talentów Gallupa CliftonStrengths (znane jako test Gallupa) określa układ unikatowych dla danej osoby naturalnych cech  i pozwala określić Twój zestaw zasobów osobistych.

Kombinacja Twoich talentów jest unikatowa dla Ciebie, a spotkanie osoby z podobnym zestawem dominujących talentów jest bardzo trudne.

Decydując się na udział w badaniu talentów Gallupa, Twoje cechy są od razu porządkowane do dominujących po recesywne.

Natomiast opłacając kod dostępu do badania, decydujesz o możliwości uzyskania takich dwóch rodzajów informacji:

  • TOP5 czyli Raport prezentujący Twoje 5 pierwszych dominujących cech,
  • All34 czyli Raport, który pokaże uporządkowanie i cechy wszystkich 34 talentów.

Proces odkrywania talentów Gallupa krok po kroku

Skontaktuję się z Tobą, byśmy mogli się wzajemnie poznać. Będę chciała dowiedzieć się, jakie są Twoje obecne motywacje i potrzeby. Porozmawiamy też razem o podejściu Instytutu Gallupa do rozwoju osobistego oraz przygotuję Cię do udziału w badaniu talentów CliftonStrengths czyli powiem Ci więcej na czym polega i jak je zrobić. Postaram się odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania.

Weźmiesz udział w badaniu CliftonStrengths, odkrywającym  Twoje dominujące talenty neuronalne Gallupa.
Otrzymasz ode mnie Kod dostępu do badania i Instrukcję, która poprowadzi Cię krok po kroku, by z łatwością poruszać się po bazie talentów Gallupa.

Przygotuję dla Ciebie Raport Talentów zawierający opisy oraz wskazówki do rozwoju i codziennego praktykowania dla Twoich dominujących talentów w języku polskim.
Podpowiem Ci, gdzie znajdziesz inne raporty talentów, w tym ten spersonalizowany zawierający dynamikę odkrytych talentów w języku angielskim.
Prześlę Ci też zadania, które pozwolą Tobie przygotować się do indywidualnej konsultacji

W zależności od wybranego wariantu weźmiesz udział w jednym lub dwóch spotkaniach coachingu talentowego z Certyfikowanym Coachem Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Możliwe strategie spotkań talentowych:

  • Omówienie i analiza otrzymanego wyniku dominujących talentów.
  • Dynamika talentów czyli ich wzajemne oddziaływanie na siebie.
  • Określenie stopnia dojrzałości talentów.
  • Zrozumienie, jak wykorzystujesz swój potencjał na dzień dzisiejszy.
  • Ustalenie działań, które możesz podjąć, by świadomie korzystać z mocy talentów w pracy, w domu, w roli rodzica czy w każdej innej sytuacji.
  • Określenie najlepszych dla Ciebie działań, które będą wspierać realizację celów zawodowych lub prywatnych.
  1.  

Spotkanie jest prowadzone on-line przy użyciu Google Meet lub osobiście w gabinecie we Wrocławiu przy ulicy Białowieskiej.

Po każdym spotkaniu prześlę emailem notatkę wraz z moimi obserwacjami i podsumowaniem konsultacji.

Na koniec otrzymasz wskazówki, jak poruszać się po internetowej bibliotece wiedzy o talentach Gallupa. Wskażę Ci najlepsze źródła wiedzy uwzględniając ich różną formę (strony internetowe, bazy danych, podcast lub książki).

Postaw na talenty Gallupa i wybierz
jeden z Pakietów dla Dorosłych!

Zakup dowolnego Pakietu
jest możliwy w Sklepie Tropicieli Talentów.

Co mówią inni po odkryciu talentów Gallupa?

Serdecznie Ci dziękuję za to spotkanie. Był to dla mnie bardzo wartościowy czas, nie tylko że względu na wgląd w siebie i wkład w mój rozwój,  ale także ze względu na możliwości poznania Ciebie. 
 
Szacuje właśnie moje zasoby czasowe i energetyczne. Zastanawiam się nad dalszym rozwojem moich talentów, również w kontekście świadomego rozwoju osobistego, o czym rozmawiałyśmy. Czy Ty mogłabyś mi w tym towarzyszyć?
Serdecznie dziękuję za inspirujące spotkania oraz podesłane materiały do dalszych ćwiczeń i linki do zapoznania się z talentami.

Po naszej rozmowie najważniejsza dla mnie jest zachęta do tego, aby spędzać codziennie czas ze sobą, na pomyślenie oraz żeby notować Rzeczy, Sukcesy, Wnioski i Uczucia – to są sprawy zupełnie nowe dla mnie.
 
Jestem przekonana, że warto je wdrożyć do moich codziennych nawyków.

Bardzo dziękuję za nasze ostanie spotkanie i rozmowę o talentach Gallupa. Dla mnie było bardzo budujące!

Przejrzałam materiały i biorę się do pracy. Odezwę się jeszcze na początku miesiąca i dam znać, jak mi idzie.

Masz dodatkowe pytania?

Przeczytaj odpowiedzi na 20 najczęściej pojawiających się pytań.

KONTAKT ZE MNĄ

Jeśli potrzebujesz indywidualnej konsultacji lub chcesz wiedzieć więcej –
skontaktuj się ze mną.
Możesz też napisać na adres:

kontakt@tropicieletalentow.pl