Cześć

Mam na imię Dominika, mieszkam we Wrocławiu i wierzę, że każdy jest utalentowany.

Odkąd pamiętam działam i pracuję z ludźmi i dla ludzi. Dla ich rozwoju, lepszego samopoczucia, większej pewności siebie. Zdobyłam wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, a w praktyce zajmowałam się organizowaniem i prowadzeniem szkoleń i rozwoju pracowników w świecie wielkich firm. Od kilku lat jestem dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem, a dzięki temu sama wyznaczam kierunek swojej jazdy.

Jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci- od września 2020 dwójki licealistów i pewnego siebie zdobywcy edukacji wczesnoszkolnej.

Wyrosłam w domu, gdzie były rozłożone dwie deski kreślarskie, a pisanie rapidografem na kalce technicznej było jedną z podstawowych czynności, którą miało opanować dziecko dwójki inżynierów. Plany dla mnie były jasne- Pani architekt wielkiej sławy.

Mimo to mój dziecięcy instynkt ciągnął mnie do ludzi, do organizowania, wspólnego zdobywania jabłek w sadzie u sąsiada i pomagania innym. I tak moi rodzice dali mi szanse, na bycie kimś, kim chcę, godząc się jednocześnie, że będąc ich pierworodną córką (mam jeszcze siostrę), nie zrealizuję pokładanych we mnie ich marzeń.

Teraz jak myślę o moich dzieciach, o ich przyszłości i rozwoju, wierzę głęboko, że jedynym dobrym rozwiązaniem jest słuchanie ich głosu serca, a nie mojego. Moje, choć zatroskane o ich przyszłość, to co powinno zrobić, to wsłuchać się w ich potrzeby i marzenia.

Dlaczego warto tak robić? A no dlatego, że szczęśliwy dorosły człowiek, pełen pasji i radości życia, to ten któremu rozkłada się skrzydła już od małego dziecka.

Pozwól swojemu dziecku i sobie szybować
w przestrzeni nieograniczonych możliwości

Rok 2012, a potem 2013 był czasem ogromnych wyzwań dla mnie, zarówno jako żony, mamy i kobiety, pragnącej rozwijać się zawodowo. Nasza rodzina żyła w dwóch osobnych państwach, mąż stał się weekendowym bywalcem domu. Ja po raz trzeci zostałam mamą, trochę na wpół samotną.

Rynek pracy w Polsce nie zachęcał do powrotu na stały etat. Wtedy to, jako wytrawny pracownik HR-u, zaczęłam poszukiwać drogi dla siebie. I tak w 2015 zetknęłam się z Instytutem Gallupa i odkrywaniem talentów neuronalnych.

Łącząc wyzwania rodzicielstwa z zainteresowaniami talentami Instytutu Gallupa powstał ten blog.

Dla rodziców, którzy chcą tropić talenty swoich dzieci, odkrywać co gra w ich małych duszyczkach, gdzie są uśpione dziecięce pasje i marzenia. Bo to w Tobie Drogi Rodzicu jest nadzieja, że jak je szybko dostrzeżesz i odkryjesz oraz dasz pole do rozwoju, to Twoje dziecko wyrośnie na szczęśliwego, pełnego pasji dorosłego człowieka. Czy to nie jest nasze największe rodzicielskie marzenie?

Jeśli chcesz bliżej poznać mój profil zawodowy zajrzyj na LinkedIn.

Poznaj moje mocne strony

Moje 5 najsilniejszych talentów odkrytych poprzez badanie Clifton StrengthsFinder:

  • Kontekst [Context] – osoby, które wyróżnia cecha Kontekstu, lubią myśleć o przeszłości. Rozumieją teraźniejszość badając jej historię.
  • Odpowiedzialność [Responsibility] – osoby, które wyróżnia cecha Odpowiedzialności, czują się psychicznie odpowiedzialne za to, co zadeklarowały się zrobić. Są wewnętrznie zobowiązane takimi wartościami, jak uczciwość i lojalność.
  • Bliskość [Relator] – osobom, których wyróżnia cecha Bliskości, sprawiają radość bliskie relacje z innymi. Czerpią głęboką satysfakcję pracując z przyjaciółmi nad osiągnięciem jakiegoś celu.
  • Zgodność [Harmony] – osoby, które wyróżnia cecha Zgodności, szukają konsensusu. Nie lubią konfliktów, poszukują raczej obszarów porozumienia.
  • Osiąganie [Achiever] – Osoby, które wyróżnia cecha Osiągania, mają w sobie duży zapas sił życiowych i ciężko pracują. Czerpią olbrzymią satysfakcję z bycia osobą zajętą i efektywną.

Posłuchaj podcastów z moim udziałem

(styczeń 2019) – Podcast u Dominika Juszczyka- certyfikowanego Coacha Gallupa. Opowiadam o moim najsilniejszym talencie Kontekst.
Kliknij tutaj by posłuchać.

(kwiecień 2019) – Podcast na zaproszenie serwisu Rodzicem jestem. Rozmawiamy o talentach Gallupa, rodzajach talentów dziecięcych i innych badaniach, które warto zaproponować swoim dzieciom. Kliknij tutaj by posłuchać.

(maj 2019) – To wyjątkowa rozmowa, bo razem z Joasią Bzdzion spotkałyśmy się przy jednym stoliku i jednym mikrofonie. Joasia prowadzi serwis Rodzic-lider i również mieszka we Wrocławiu. Posłuchaj jak rozmawiamy o talentach i rodzicielstwie >> tutaj.

(czerwiec 2019) – Jeden ze znanych podcasterów dla dzieci Piotr Bristall zaprosił mnie do swojego serwisu Historia wg dzieci. W naszej rozmowie kontekst historyczny miesza się z talentami i ciekawymi obserwacjami. Kliknij tutaj by posłuchać.

Zapisz się na newsletter
i bądź na bieżąco z tym, co słychać u Tropicieli Talentów

Przy zapisie otrzymasz ABC nastoletnich talentów Gallupa.
W przypadku organizacji warsztatów lub spotkania dowiesz się o tym z utalentowanego newslettera!

Przeczytaj najbardziej popularne wpisy na blogu Tropicieli Talentów

Tropiciele polecają, wspierają i rekomendują

Program dla rodzin wielodzietnych

Dla rodzin posiadających wrocławska kartę "Dwa plus trzy i jeszcze więcej":
10 % zniżki na bilet na warsztaty,
15% zniżki na Pakiet Nastolatek Standard lub Pakiet Młodzież i Studenci Standard,
10% zniżki na każdą indywidualną konsultację.

Instytut Talentów Flash Point

To organizacja prowadzona przez Renatę Gut, dla której dobro dzieci i młodzieży leży szczególnie na sercu. Wsparcie dla rodziców, Akademia Rodzica, szeroki wachlarz diagnoz dla dzieci i młodzieży to najważniejsze działania, które polecam i rekomenduję.

Rodzic-lider

Polecam ten serwis dla rodziców, którzy chcą dowiedzieć się więcej, jak budować relację ze swoim dzieckiem i jak stać się liderem w tej życiowej roli. Rodzic-lider jest prowadzony przez Joannę Bzdzion, z którą warto się spotkać na warsztatach lub rodzicielskich konsultacjach.

Stowarzyszenie Familandia

Powstało społecznie, działa spontanicznie i już od wielu lat zrzesza mamy, dzieci i nauczycieli z Praczy Odrzańskich i okolic. To tu możesz spotkać specjalistów z dziedzin pedagogiki, psychologii, logopedii i biblioterapii, którzy z chęcią pomogą Tobie lub Twojej rodzinie. A nad tym wszystkim czuwa ciepło uśmiechnęta Agnieszka Helwing-Brodala. Gorąco polecam!