Cześć

Mam na imię Dominika, mieszkam we Wrocławiu i wierzę, że każdy jest utalentowany.

„Jestem po to, by zwykli ludzie
odkrywali swoje niezwykłe moce,
zaczynając już od najmłodszych lat.”

Moim marzeniem i motywacją jest możliwość towarzyszenia nastolatkom, rodzicom i dorosłym w odkrywaniu ich naturalnego potencjału, talentów i mocnych stron. 

Jestem przekonana i widzę na co dzień, że każdy z Nas ma unikatowe zasoby osobiste. Pytanie zaś jest, jak użyje tego co ma, by zdobyć to co chce. Chętnie każdemu dodaję skrzydeł wiary w siebie, by z pewnością i zaangażowaniem mógł szybować w przestrzeni swoich możliwości.

ZAWODOWO

Jestem konsultantką rodzinną, tutorką i trenerką. Prowadzę indywidualne sesje coachingowe i warsztaty.

Specjalizuję się w odkrywaniu talentów Gallupa wśród dorosłych oraz nastolatków i młodzieży uczącej się w szkołach średnich i na studiach.
Od 2018 roku prowadzę własną markę Tropiciele Talentów i już w 2019 roku w czasie VI Finałowej Gali Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze” zostałam uhonorowana I miejscem w kategorii Debiutantki.
Jestem również podcasterką, a moja audycja to Talenty Dużych i Małych.

Posiadam Certyfikat Tutora I stopnia Collegium Wratislaviense oraz jestem Certyfikowanym Coachem Mocnych Stron Instytutu Gallupa. Mój profil w bazie Gallupa.

Zawodowo przez wiele lat byłam związana z obszarem szkoleń i rozwoju pracowników, a także oceny pracowniczej. Pracowałam w działach HR w firmach w Polsce i Wielkiej Brytanii. Widząc, jak wiele może zmienić działanie szkoleniowe dla osób dorosłych na poziomie firmy i zespołów, postanowiłam te doświadczenia wykorzystać pracując indywidualnie z młodymi osobami i ich rodzinami.

Ukończyłam  z wyróżnieniem studia magisterskie w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi na University of West London (Master

Więcej dowiesz się z profilu na LinkedIn.

 

 

PRYWATNIE

Jestem rodowitą wrocławianką, choć wychowałam się w samym sercu Kotliny Kłodzkiej czyli w Kłodzku.
Do Wrocławia wróciłam na studia i tutaj blisko Parku Tysiąclecia znalazłam swoje miejsce na ziemi.

Jestem szczęśliwą żoną i mam ogromne wsparcie w moim mężu. Jestem też mamą trójki dzieci, które w chwili obecnej zaliczają wszystkie stopnie edukacji.
Córka właśnie studiuje, średni syn jest w szkole średniej, a najmłodszy zaczął drugi poziom w szkole podstawowej czyli jest w obrębie klas 4-8.

Pracując z młodymi osobami i rodzinami, czerpię z własnych doświadczeń. Doskonale rozumiem, z jakimi wyzwaniami mierzą się rodzice dzisiejszych nastolatków.

Wychowana w górach, lubię do nich wracać. Latem na piesze wędrówki po górskich szlakach, zimą na narty. Wspólnie rodzinnie jeździmy na rowerach, a moim marzeniem jest zobaczyć zorzę polarną.

CO MÓWIĄ O MNIE TALENTY GALLUPA 

Lubię rozmyślać o przeszłości, a opowieści o minionych wydarzeniach interesują mnie.

Dzięki temu lepiej rozumiem kontekst sytuacji, przeżyte sytuacje i doświadczenia, które doprowadziły mnie lub inną osobę do danego punktu.

Cenię historię i życiowe doświadczenia innych osób.

To mój punkt startowy w przyszłość.

Tak działa mój talent Kontekst [Context]

Jeśli już coś obiecuję, to słowa dotrzymuję. Do tego wolę dwa razy przemyśleć, zanim powiem: “tak, zrobię to”.

Daję innym pewność w działaniu i poczucie bezpieczeństwa.
Jestem solidna i cieszę się reputacją osoby niezawodnej.

Tak działa mój talent Odpowiedzialność [Responsibility]

Lubię budować relacje z ludźmi, a przebywanie w kręgu bliskich znajomych daje mi ogromne poczucie radości.

Chcę, by osoby przebywające w moim towarzystwie, czuły się “po przyjacielsku”.

Dlatego cenię rozmowy, poznawanie innych, nawiązywanie relacji, a także budowanie trwałych i autentycznych przyjaźni.

Tak działa mój talent  Bliskość [Relator]

W przypadku mojej osoby bardzo ważne jest właściwe zrozumienie pojęcia wspólnego interesu.

I to widać zarówno w moim życiu prywatnym, towarzyskim czy zawodowym. Szukam obszarów porozumienia.

Oglądam medal z każdej strony i wiem, że zarówno rewers jak i awers mają swoje znaczenie.

Tak działa mój talent Zgodność [Harmony]

Lubię działać, muszę działać. To moja naturalna potrzeba, to sposób na wykorzystanie mojej energii życiowej.

Stawiam sobie cele do osiągnięcia, a potem je realizuję.

Inni często mówią, że jestem pracowita, sumienna i produktywna.

Tak działa mój talent Osiąganie [Achiever]

CERTYFIKATY

ZREALIZOWANE PROJEKTY

MOJA HISTORIA

Odkąd pamiętam działam i pracuję z ludźmi i dla ludzi. Dla ich rozwoju, lepszego samopoczucia, większej pewności siebie. Zdobyłam wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, a w praktyce zajmowałam się organizowaniem i prowadzeniem szkoleń i rozwoju pracowników w świecie wielkich firm. Od kilku lat jestem dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem, a dzięki temu sama wyznaczam kierunek swojej jazdy.

Wyrosłam w domu, gdzie były rozłożone dwie deski kreślarskie, a pisanie rapidografem na kalce technicznej było jedną z podstawowych czynności, którą miało opanować dziecko dwójki inżynierów. Plany dla mnie były jasne- Pani architekt wielkiej sławy.

Mimo to mój dziecięcy instynkt ciągnął mnie do ludzi, do organizowania, wspólnego zdobywania jabłek w sadzie u sąsiada i pomagania innym. I tak moi rodzice dali mi szanse, na bycie kimś, kim chcę, godząc się jednocześnie, że będąc ich pierworodną córką (mam jeszcze siostrę), nie zrealizuję pokładanych we mnie ich marzeń.

Teraz jak myślę o moich dzieciach, o ich przyszłości i rozwoju, wierzę głęboko, że jedynym dobrym rozwiązaniem jest słuchanie ich głosu serca, a nie mojego. Moje, choć zatroskane o ich przyszłość, to co powinno zrobić, to wsłuchać się w ich potrzeby i marzenia.

Dlaczego warto tak robić? A no dlatego, że szczęśliwy dorosły człowiek, pełen pasji i radości życia, to ten któremu rozkłada się skrzydła już od małego dziecka.

Pozwól swojemu dziecku i sobie szybować
w przestrzeni nieograniczonych możliwości

Rok 2012, a potem 2013 był czasem ogromnych wyzwań dla mnie, zarówno jako żony, mamy i kobiety, pragnącej rozwijać się zawodowo. Nasza rodzina żyła w dwóch osobnych państwach, mąż stał się weekendowym bywalcem domu. Ja po raz trzeci zostałam mamą, trochę na wpół samotną.

Rynek pracy w Polsce nie zachęcał do powrotu na stały etat. Wtedy to, jako wytrawny pracownik HR-u, zaczęłam poszukiwać drogi dla siebie. I tak w 2015 zetknęłam się z Instytutem Gallupa i odkrywaniem talentów neuronalnych.

Łącząc wyzwania rodzicielstwa z zainteresowaniami talentami Instytutu Gallupa powstał ten blog.

Dla rodziców, którzy chcą tropić talenty swoich dzieci, odkrywać co gra w ich małych duszyczkach, gdzie są uśpione dziecięce pasje i marzenia. Bo to w Tobie Drogi Rodzicu jest nadzieja, że jak je szybko dostrzeżesz i odkryjesz oraz dasz pole do rozwoju, to Twoje dziecko wyrośnie na szczęśliwego, pełnego pasji dorosłego człowieka. Czy to nie jest nasze największe rodzicielskie marzenie?

PODCASTY Z MOIM UDZIAŁEM

(styczeń 2019) – Podcast u Dominika Juszczyka- certyfikowanego Coacha Gallupa. Opowiadam o moim najsilniejszym talencie Kontekst.
Kliknij tutaj by posłuchać.

(kwiecień 2019) – Podcast na zaproszenie serwisu Rodzicem jestem. Rozmawiamy o talentach Gallupa, rodzajach talentów dziecięcych i innych badaniach, które warto zaproponować swoim dzieciom. Kliknij tutaj by posłuchać.

(maj 2019) – To wyjątkowa rozmowa, bo razem z Joasią Bzdzion spotkałyśmy się przy jednym stoliku i jednym mikrofonie. Joasia prowadzi serwis Rodzic-lider i również mieszka we Wrocławiu. Posłuchaj jak rozmawiamy o talentach i rodzicielstwie >> tutaj.

(czerwiec 2019) – Jeden ze znanych podcasterów dla dzieci Piotr Bristall zaprosił mnie do swojego serwisu Historia wg dzieci. W naszej rozmowie kontekst historyczny miesza się z talentami i ciekawymi obserwacjami. Kliknij tutaj by posłuchać.

Zapisz się na newsletter
i bądź na bieżąco z tym, co słychać u Tropicieli Talentów

talenty Gallupa nastolatek

Przy zapisie otrzymasz ABC Talentów Nastolatka – Przewodnik dla Rodzica.
W przypadku organizacji warsztatów lub spotkania dowiesz się o tym z utalentowanego newslettera!

TROPICIELE POLECAJĄ I REKOMENDUJĄ

Program dla rodzin wielodzietnych

Dla rodzin posiadających wrocławska kartę "Dwa plus trzy i jeszcze więcej":
10 % zniżki na bilet na warsztaty,
15% zniżki na Pakiet Nastolatek Standard lub Pakiet Młodzież i Studenci Standard,
10% zniżki na każdą indywidualną konsultację.

Instytut Talentów Flash Point

To organizacja prowadzona przez Renatę Gut, dla której dobro dzieci i młodzieży leży szczególnie na sercu. Wsparcie dla rodziców, Akademia Rodzica, szeroki wachlarz diagnoz dla dzieci i młodzieży to najważniejsze działania, które polecam i rekomenduję.

Rodzic-lider

Polecam ten serwis dla rodziców, którzy chcą dowiedzieć się więcej, jak budować relację ze swoim dzieckiem i jak stać się liderem w tej życiowej roli. Rodzic-lider jest prowadzony przez Joannę Bzdzion, z którą warto się spotkać na warsztatach lub rodzicielskich konsultacjach.

Stowarzyszenie Familandia

Powstało społecznie, działa spontanicznie i już od wielu lat zrzesza mamy, dzieci i nauczycieli z Praczy Odrzańskich i okolic. To tu możesz spotkać specjalistów z dziedzin pedagogiki, psychologii, logopedii i biblioterapii, którzy z chęcią pomogą Tobie lub Twojej rodzinie. A nad tym wszystkim czuwa ciepło uśmiechnęta Agnieszka Helwing-Brodala. Gorąco polecam!