Hej! Witam!

To dla mnie wielka radość, że odwiedzasz moją stronę. Dziękuję Ci i cieszę się, że tu jesteś!

Być może znamy się osobiście lub usłyszałeś o talentach Instytutu Gallupa dla dzieci. Może znasz swoje talenty neuronalne i teraz chcesz dowiedzieć się więcej, bo jako rodzic myślisz o wykorzystaniu tych talentów w wychowywaniu swoich dzieci. A może po prostu doprowadziła Cię tutaj ciekawość świata. Jaki by nie był powód, to dołącz do Tropicieli Talentów.

Co możesz zrobić jako Tropiciel Talentów?

  • Dowiedz się jak najwięcej o talentach neuronalnych dzieci i dorosłych Instytutu Gallupa. Czytaj mojego bloga lub przyjdź na spotkanie lub warsztat.
  • Odkrywaj i rozwijaj naturalny potencjał swojego dziecka. Zobacz jakie masz możliwości w Strefie Tropicieli.
  • Stwarzaj swojemu dziecku i najbliższym w rodzinie okazje i sposobności, by wzrastali zgodnie ze swoimi pasjami, w poczuciu własnej wartości i w wierze w posiadane naturalne moce. Opowiem Ci o tym więcej jak się spotkamy. Napisz do mnie.

Pozwól swojemu dziecku i sobie szybować
w przestrzeni nieograniczonych możliwości

Instytut Gallupa i psychologia pozytywna

Instytut Gallupa od wielu dekad prowadzi badania nad naszymi naturalnymi sposobami myślenia i działania, które pomagają w osiąganiu najwyższej efektywności, a w rezultacie prowadzą do poczucia szczęścia i zadowolenia w życiu.

Wnioski z tych badań były jednoznaczne:

1. Każdy posiada talenty – są one trwałe i wyjątkowe.

2. Największa przestrzeń do rozwoju każdego z nas, to obszar naszych najsilniejszych stron.

3. Im częściej używamy naszych silnych stron i zachowujemy się zgodnie z nimi, tym konsekwentniej działamy, z większą pewnością siebie, ukierunkowaniem i wiarą w osiągnięcie sukcesu.

Na podstawie wyników tych badań powstało narzędzie, umożliwiające zarówno dorosłym jaki i dzieciom, odkrycie swoich naturalnych predyspozycji czyli TALENTÓW. To badanie to Clifton StrengthsFinder.

„Your best bet for success lies in building on who you already are, not in trying to become someone you’re not”. Gallup Institute

Rozwój oparty na mocnych stronach to nie tylko wykonanie badania Clifton StrengthsFinder i odkrycie talentów. To przede wszystkim wsparcie w zrozumieniu i rozwoju talentów, przekuciu ich na mocne strony, a później nauka stosowania tych mocnych stron w codziennym życiu do efektywnego osiągania celów osobistych i zawodowych.

To właśnie w latach 60-tych XX wieku, po pojawieniu się w Instytucie Gallupa badacza i psychologa Donalda O. Cliftona, w organizacji tej zaczęła się nowa era – era studiowania mocnych stron człowieka.

Donald O. Clifton poszukiwał odpowiedzi na pytanie:

„Co się stanie, jeśli zaczniemy myśleć o tym, co jest dobrego w ludziach, zamiast skupiać się na tym, co w nich nie działa?”

Badania te nadały zupełnie nowy kierunek w psychologii, a w 2002 roku Amerykańskie Zrzeszenie Psychologów (The American Psychological Association) nazwało Donalda O. Cliftona Ojcem Psychologii Pozytywnej lub inaczej psychologii opartej na mocnych stronach (the Father of Strengths-Based Psychology).

O mnie

Moje najsilniejsze talenty, które odkryłam poprzez badanie Clifton StrengthsFinder to:

  • Kontekst / Context
  • Odpowiedzialność / Responsibility
  • Bliskość / Relator
  • Zgodność /Harmony
  • Osiąganie / Achiever

Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, to przejdź na stronę O mnie.

Pobierz talentową Wiedzę w pigułce

i już dziś dołącz do społeczności Tropicieli Talentów!