Odkrywanie własnego naturalnego potencjału jest elementem rozwoju osobistego, a ten kojarzy mi się z procesem przeobrażania poczwarki w pięknego motyla.

Na początku mamy formę, którą trudno określić, szaroburą, taką jak wszystkie inne poczwarki. Ale tam we wnętrzu następuje ogromna zmiana. Tworzą się skrzydła, formuje piękny, unikatowy swoimi barwami motyl.

I gdy przychodzi czas i sposobność wychodzi na światło dzienne, by pokazać światu swoje piękne barwy. I by wreszcie rozprostować skrzydła i poszybować w przestrzeń możliwości, jakie daje otaczający świat.

Czy to nie piękny proces?

Wyobraź sobie, że taką metamorfozę obserwujemy w nastolatkach, młodych osobach i ich rodzicach niemal każdego dnia.
To ogromna radość i dawka pozytywnej motywacji do dalszego działania. Jesteśmy dumni z kolekcji naszych utalentowanych motyli.

Przekonaj się, jak sami o tym mówią:

NASTOLATKI I MŁODZIEŻ

Ewa
Uczennica szkoły podstawowej, Wrocław

Dla mnie, jako dojrzewającej nastolatce, odkrycie talentów Gallupa uświadomiło, że talent to nie tylko piękny śpiew lub znajomość wielu języków, lecz talentem może również być bycie dobrze zorganizowanym, albo sprawdzać się w roli dowódcy.

Polecam współpracę z Panią Dominiką Łysio, ponieważ rozmowa przebiega w bardzo miłej atmosferze.

Michał
Uczeń liceum ogólnokształcącego, Wrocław

Badanie Gallupa było to dla mnie niezwykłe odkrycie siebie. Przed testem miałem jakieś przemyślenia i rozważania co jest moją mocną stroną. Dopiero po teście uświadomiłem sobie, że we mnie kryje się tyle mocnych stron, które można wykorzystywać do przeróżnych celów.

W czasie współpracy z Panią Dominiką odkryłem, że nie wykorzystuje moich talentów w maksymalny sposób. Po pokazaniu przez Panią Dominikę zasad ich funkcjonowania i tego, na co muszę uważać, zacząłem dostrzegać moje talenty w każdej rzeczy, którą wykonuję.
Gdy rozumiemy swoje talenty możemy zwracać uwagę na błędy jakie popełniamy i wykorzystywać swój potencjał.

Zachęcam każdego do odkrywania siebie za pomocą testu Gallupa. Rzeczy odnalezione i zrozumiane w czasie współpracy pozwolą na liczne efekty w przyszłości, których od razu nie będzie widać, lecz po czasie sami wewnątrz siebie je dostrzeżecie, podobnie jak i Wasze środowisko.

RODZICE

Anonimowe opinie z ankiet ewaluacyjnych

Spotkania i sesje feedbackowe z Panią Dominiką są mega fajne. Pani Dominika jest osobą wnikliwą i uważną.
To pozwala jej dobrze trafiać podczas rozmowy w sedno spraw.

Odkrycie talentów daje dziecku możliwość zrozumienia swoich zachowań, preferencji. Poszukiwanie tego co w sobie najlepsze jest fantastycznym wstępem do realizacji siebie.

Tropiciele Talentów pomagają gładko przejść przez proces badania talentów u nastolatka. Dzięki Wam moje dziecko i ja wiedzieliśmy dokładnie jak wygląda badanie. To ograniczyło nasze obawy, a także poziom stresu dziecka wypełniającego test. Przeprowadzacie przez cały proces w sposób przyjazny, ale też otwarty na nasze potrzeby.
Dziecko nie tylko poznało swoje talenty, ale też dzięki rozmowie wie jak się one objawiają, jak może z nich korzystać, a także jak je rozwijać.
Szczerze polecam!

Magdalena Smoleń
Homeschoolerka i Fizjoterapeuta, mama Piotra (11 lat) i Łucji (6 lat)

Test Gallupa pomógł nam ponazywać różne obszary w naszym synu.
Zrobienie testu było dla Niego przyjemnością, a wyniki oraz opis wszystkich mocnych stron utwierdziło Go, że warto je rozwijać. Nam jako rodzicom uświadomił, co jest mocną stroną Piotra a nad czym należy jeszcze popracować.

Jako mama uzmysłowiłam sobie, jak bardzo mój syn jest obdarowany, ale też dotarło do mnie po raz kolejny, że to wszystko jest nie tyko dane ale też zadane, by jak najlepiej się w naszej rodzinie rozwinął i dostał mocnych skrzydeł, by kiedyś nasz dom opuścić. Cierpliwości, obecności, mądrości i twórczego działania w życiu naszych dzieci, życzę sobie i wszystkim rodzicom.

Bardzo dziękuję Dominice za profesjonalizm, cierpliwość i poprowadzenie nas krok po kroku w przygodzie rodzinnej z Gallupem. Za ogromne wyczucie, kiedy należy podjąć kolejny etap i ile czasu dać sobie na pracę z dzieckiem. Każde spotkanie było ogromną przyjemnością wspólnej rozmowy. To ciepła i kreatywna osoba.

Kinga Adamska
Mama dwójki nastolatków

Początkowo byłam nastawiona sceptycznie do jakichkolwiek testów. Jednak z czasem przekonałam się do zrobienia sobie badania Gallupa.

Odkrywając talenty, rozumiejąc ich znaczenie i zależności miałam wrażenie, że odkrywam coś wyjątkowo i pięknego: akceptację oraz zrozumienie siebie samego. W bardzo szybkim tempie (głównie z uwagi na mój talent Współzależność/Connectedness) zapragnęłam otoczyć tym odkryciem całą moją rodzinę.

Gdy tylko poznałam Dominikę, nie zastanawiałam się ani przez chwilę nad powierzaniem jej wytropienia zdolności moich dzieci. Teraz, gdy już mamy tę wiedzę, jestem szczęśliwym menadżerem domu. Dzięki Dominice, wiem jak wyznaczać obowiązki domownikom, jak organizować czas pracy i nauki oraz jak planować nasz odpoczynek.

Odkrywanie talentów to cudowna przygoda na późniejsze i nieocenione umiejętności ich tropienia przez całe życie we wszystkich jego aspektach.

Katarzyna Trzcińska
Właścicielka firmy, mama Wiktora (15 lat) i Antka (11 lat)

Z całego serca polecam odkrywanie nastoletnich talentów Gallupa z Dominiką Łysio w Tropicielach Talentów.

Cały proces poznawania naturalnego sposobu funkcjonowania Twojego dziecka oraz tego jak odbiera świat, dzięki niezwykłej fachowości i empatii Dominiki, to prawdziwa przygoda. Przygotuj się na zaskakujące odkrycia i niezwykłe przeżycia.
Dowiedziałam się jak funkcjonuje mój Syn i dzięki pomocy Dominiki wiem już jak i w czym Go wspierać. Z kolei Wiktor zrozumiał dlaczego działa w ten konkretny sposób i że to właśnie są Jego TALENTY.

Praca nad talentami to bezcenne przeżycie, które nie tylko pozwala na świadomy rozwój mocnych stron. Przede wszystkim daje przestrzeń, by lepiej poznać i zrozumieć swojego Nastolatka.

Anna Parys
Partner biznesowy Forever Living Products, mama Mateusza (15 lat)

Talenty dla nastolatków to strzał w 10.
Dzięki badaniu Mateusz mógł poznać, zrozumieć i zaakceptować siebie. Dla mnie, jako rodzica, korzyścią jest poprawa komunikacji w rodzinie, co nas umacnia i zbliża do siebie. Dzięki odkrytym talentom, wiemy jakie są nasze mocne strony, kto komu i w czym może pomóc, kto jakich informacji, bodźców potrzebuje by działać.

To wszystko pomaga zbudować u dziecka samoświadomość, która jest podstawą poczucia własnej wartości, a ta z kolei wpływa na nasze samopoczucie i sukcesy. Ja jako dorosła osoba dopiero poznaję i odkrywam siebie, gdybym miała taką wiedzę wcześniej, na pewno było by mi łatwiej w życiu.

Polecam kontakt z Dominiką, to co robi jest wielkim wkładem w przyszłość młodych ludzi, ludzi, którzy kreują przyszłość świata.

Agnieszka
Dyrektor Szkoły Podstawowej, mama Radka (13 lat)

Odkrycie talentów Radka pozwoliło mi spojrzeć na Niego z zupełnie innej strony, zrozumieć Jego zachowanie i sposób działania.
Moje pierwsze wrażenia to radość i duma, że mam takie wyjątkowe dziecko. Zmieniły się i mam nadzieję pogłębiły nasze wzajemne relacje. Więcej rozmawiamy, a ja uważniej go słucham. Staram się też motywować Go do działań bazując na odkrytych mocnych stronach.

Polecam innym rodzicom zbadanie talentów ich dzieci, żeby móc lepiej zrozumieć swoje dziecko i rozwinąć to, co w nim wyjątkowe.

Kasia
Anglistka, mama czórki dzieci

Warsztaty Dominiki na temat talentów były dla mnie niesłychanie odkrywcze. Do tej pory talent kojarzył mi się ze zdolnościami np. plastycznymi lub muzycznymi, nie sądziłam że można na to pojęcie spojrzeć z zupełnie innej perspektywy.
Podczas zajęć dowiedziałam się m.in. o teście talentów Gallupa, który pozwala odkryć mocne strony naszej osobowości i wskazuje w jaki sposób dalej je rozwijać. Z warsztatów bardzo dobrze zapamiętałam cytat, który pomógł mi w kilku aspektach mojego życia i towarzyszy mi do tej pory: „nie możesz być kimkolwiek chcesz, ale możesz być najlepszą wersją samego siebie”.

Koncepcja skupienia się na rozwoju naszych najmocniejszych stron, zamiast marnowania czasu na to, by doskonalić to, co nam nie wychodzi, bardzo silnie do mnie przemówiła i pomogła określić moje cele zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jako mama 4 dzieci, chciałabym tę wiedzę wykorzystać również w naszym życiu rodzinnym, by pomóc dzieciom odkryć swoje mocne strony i pokazać jak mogą je dalej rozwijać. .

Agnieszka Borys Gajda

Agnieszka Borys-Gajda
Coach i trener - BloomPartners

Bardzo cenię współpracę z Dominiką. Jestem pod olbrzymim wrażeniem Jej wiedzy o talentach ale też potrzeby stałego doskonalenia w tym obszarze. Widzę w Niej olbrzymią pasję w pracy z dziećmi oraz niezwykłą determinację w realizacji celów, jakie sobie stawia.
W naszej codziennej współpracy bardzo cenna jest jej odpowiedzialność. Wiem, że jeśli się na coś umówimy, to będzie to zrobione w ustalonym terminie i w dbałości o jakość. Bardzo doceniam jej uważność na szczegóły, przewidywanie zarówno możliwości, jak i ryzyk. Nasza współpraca jest bardzo owocna.
Polecam Dominikę w obszarze pracy z talentami u dzieci. Jej pasja i zaangażowanie przekłada się na wysoki poziom profesjonalizmu!

Anna Krakowiak
Coach i projektant kariery

Współpracowałyśmy z Dominiką przy tworzeniu i realizacji cyklu warsztatów dla mam "Rozwiń Skrzydła". Dominika, nawet jeśli robi coś pierwszy raz, stara się zrobić to najlepiej, jak potrafi - tak, aby nie trzeba było tego poprawiać. Uczy się przez działanie. Sprawdza dokładnie różne możliwości i wybiera tę, która w danym momencie jest najlepsza. Działa skutecznie. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.
Polecam współpracę z Dominiką.