Odkrywanie własnego naturalnego potencjału jest elementem rozwoju osobistego, a ten kojarzy mi się z procesem przeobrażania poczwarki w pięknego motyla.

Na początku mamy formę, którą trudno określić, szaroburą, taką jak wszystkie inne poczwarki. Ale tam we wnętrzu następuje ogromna zmiana. Tworzą się skrzydła, formuje piękny, unikatowy swoimi barwami motyl.

I gdy przychodzi czas i sposobność wychodzi na światło dzienne, by pokazać światu swoje piękne barwy. I by wreszcie rozprostować skrzydła i poszybować w przestrzeń możliwości, jakie daje otaczający świat.

Czy to nie piękny proces?

Wyobraź sobie, że taką metamorfozę obserwujemy w nastolatkach, młodych osobach i ich rodzicach niemal każdego dnia.
To ogromna radość i dawka pozytywnej motywacji do dalszego działania. Jesteśmy dumni z kolekcji naszych utalentowanych motyli.

Przekonaj się, jak sami o tym mówią:

NASTOLATKI I MŁODZIEŻ

Opinia nastolatka już jest w drodze

Zajrzyj w ciągu paru dni, a przeczytasz, co napisał nastolatek odkrywaniu talentów Gallupa..

RODZICE

Anna Parys
partner biznesowy Forever Living Products, mama Mateusza (15 lat)

Talenty dla nastolatków to strzał w 10. Dzięki badaniu Mateusz mógł poznać, zrozumieć i zaakceptować siebie. Dla mnie, jako rodzica, korzyścią jest poprawa komunikacji w rodzinie, co nas umacnia i zbliża do siebie. Dzięki odkrytym talentom, wiemy jakie są nasze mocne strony, kto komu i w czym może pomóc, kto jakich informacji, bodźców potrzebuje by działać.
To wszystko pomaga zbudować u dziecka samoświadomość, która jest podstawą poczucia własnej wartości, a ta z kolei wpływa na nasze samopoczucie i sukcesy. Ja jako dorosła osoba dopiero poznaję i odkrywam siebie, gdybym miała taką wiedzę wcześniej, na pewno było by mi łatwiej w życiu.
Polecam kontakt z Dominiką, to co robi jest wielkim wkładem w przyszłość młodych ludzi, ludzi, którzy kreują przyszłość świata.

Agnieszka
Dyrektor Szkoły Podstawowej, mama Radka (13 lat)

Odkrycie talentów Radka pozwoliło mi spojrzeć na Niego z zupełnie innej strony, zrozumieć Jego zachowanie i sposób działania. Moje pierwsze wrażenia to radość i duma, że mam takie wyjątkowe dziecko. Zmieniły się i mam nadzieję pogłębiły nasze wzajemne relacje. Więcej rozmawiamy, a ja uważniej go słucham. Staram się też motywować Go do działań bazując na odkrytych mocnych stronach.
Polecam innym rodzicom zbadanie talentów ich dzieci, żeby móc lepiej zrozumieć swoje dziecko i rozwinąć to, co w nim wyjątkowe.

Kasia
Anglistka, mama czórki dzieci

Warsztaty Dominiki na temat talentów były dla mnie niesłychanie odkrywcze. Do tej pory talent kojarzył mi się ze zdolnościami np. plastycznymi lub muzycznymi, nie sądziłam że można na to pojęcie spojrzeć z zupełnie innej perspektywy.
Podczas zajęć dowiedziałam się m.in. o teście talentów Gallupa, który pozwala odkryć mocne strony naszej osobowości i wskazuje w jaki sposób dalej je rozwijać. Z warsztatów bardzo dobrze zapamiętałam cytat, który pomógł mi w kilku aspektach mojego życia i towarzyszy mi do tej pory: „nie możesz być kimkolwiek chcesz, ale możesz być najlepszą wersją samego siebie”.
Koncepcja skupienia się na rozwoju naszych najmocniejszych stron, zamiast marnowania czasu na to, by doskonalić to, co nam nie wychodzi, bardzo silnie do mnie przemówiła i pomogła określić moje cele zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jako mama 4 dzieci, chciałabym tę wiedzę wykorzystać również w naszym życiu rodzinnym, by pomóc dzieciom odkryć swoje mocne strony i pokazać jak mogą je dalej rozwijać. .

Agnieszka Borys Gajda

Agnieszka Borys-Gajda
Coach i trener - BloomPartners

Bardzo cenię współpracę z Dominiką. Jestem pod olbrzymim wrażeniem Jej wiedzy o talentach ale też potrzeby stałego doskonalenia w tym obszarze. Widzę w Niej olbrzymią pasję w pracy z dziećmi oraz niezwykłą determinację w realizacji celów, jakie sobie stawia.
W naszej codziennej współpracy bardzo cenna jest jej odpowiedzialność. Wiem, że jeśli się na coś umówimy, to będzie to zrobione w ustalonym terminie i w dbałości o jakość. Bardzo doceniam jej uważność na szczegóły, przewidywanie zarówno możliwości, jak i ryzyk. Nasza współpraca jest bardzo owocna.
Polecam Dominikę w obszarze pracy z talentami u dzieci. Jej pasja i zaangażowanie przekłada się na wysoki poziom profesjonalizmu!

Anna Krakowiak
Coach i projektant kariery

Współpracowałyśmy z Dominiką przy tworzeniu i realizacji cyklu warsztatów dla mam "Rozwiń Skrzydła". Dominika, nawet jeśli robi coś pierwszy raz, stara się zrobić to najlepiej, jak potrafi - tak, aby nie trzeba było tego poprawiać. Uczy się przez działanie. Sprawdza dokładnie różne możliwości i wybiera tę, która w danym momencie jest najlepsza. Działa skutecznie. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.
Polecam współpracę z Dominiką.