BADANIE MOCNYCH STRON- HISTORIA W PIGUŁCE

Miliony ludzi zna swoje mocne strony

Instytut Gallupa (dziś po prostu Gallup) to najstarsza organizacja zajmująca się badaniem opinii publicznej, która w 1935 roku została założona przez Georga Gallupa.

Obecnie organizacja prowadzi badania nad efektywnością pracy i zaangażowaniem pracowników oraz dostarcza narzędzia do określania silnych stron zarówno dla osób indywidualnych, menedżerów, jak i dzieci i młodzieży uczącej się. Posiada swoje biura w ponad 20 krajach na wszystkich kontynentach, a z badania Clifton StrengthsFinder skorzystało do tej pory ponad 19 750 000 ludzi na całym świecie.

Ziarnko do ziarnka i powstało SF 2.0

W latach 60-tych XX wieku, po pojawieniu się w firmie badacza i psychologa Donalda O. Cliftona, w Instytucie Gallupa zaczęła się nowa era – era studiowania mocnych stron człowieka. Donald Clifton poszukiwał odpowiedzi na pytania, co dobrego jest w ludziach i jak te cechy przyczyniają się do osiąganych przez nich sukcesów. Badania te nadały zupełnie nowy kierunek w psychologii, a w 2002 roku Amerykańskie Zrzeszenie Psychologów (The American Psychological Association) nazwało Donalda Cliftona Ojcem Psychologii Pozytywnej lub inaczej psychologii opartej na mocnych stronach (the Father of Strenghts-Based Psychology).

Po ponad 30 latach badań w latach 90-tych minionego wieku powstało badanie Clifton StrengthsFinder, które obiektywnie określa unikalne talenty każdego człowieka.

Dla osób powyżej 15 roku życia zidentyfikowano 34 talenty neuronalne – czyli obszary, w których indywidualny potencjał każdego człowieka ma szansę stać się jego silną stroną.

Dla dzieci w wieki 10-14 lat Gallup określił 10 talentów czyli soczewek, przez które młody dorastający człowiek odbiera świat, filtruje informacje i dzięki którym sam chce wchodzić w interakcje z otoczeniem. A że każdy z nas jest unikalną mozaiką talentów, to talenty dziecka mogą być  zupełnie inne niż talenty rodzica. Oznacza to, że dziecko będzie miało swoje unikatowe soczewki, przez które przygląda się temu światu.

Gallup ciągle pracuje nad zwiększeniem akuratności otrzymywanych wyników badania i tak na początku drugiej dekady XXI wieku udostępnił nową ulepszoną wersję badania StrengthsFinder 2.0. Dziś raporty i wyniki otrzymywane po badaniu kuszą i przyciągają nie tylko kolorystyką, ale przejrzystym układem poszczególnych sekcji raportu i ich praktycznym zastosowaniem.

Teraz kolej na Ciebie

Odkryj mocne strony u siebie lub swojego dziecka już dziś. Dowiedz się, jakie masz obszary, w których Twój wrodzony potencjał ma możliwość najszybszego rozwoju. Możesz to również zaoferować swojemu dziecku, gdyż przecież jego postrzeganie świata w sposób naturalny różni się od tego, które mają osoby dorosłe.

You cannot be anything you want to be – but you can be a lot more of who you already are.

Nie możesz być kimkolwiek chcesz – ale możesz być jeszcze lepszą wersją osoby, którą już jesteś.

Tom Rath “StrengthsFinder 2.0”

Na postawie: Tom Rath „StrengthsFinder 2.0” 

talenty Gallupa nastolatek

Zapisz się na newsletter
i bądź na bieżąco z tym, co słychać u Tropicieli Talentów
.

Przy zapisie otrzymasz ABC Talentów Nastolatka –
Przewodnik dla Rodzica. >> Więcej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze