Nowoczesne CV i odwaga na rozmowie rekrutacyjnej 

W piękne majowe popołudnia 18 i 31 dnia tego miesiąca Panie zainteresowane rozwojem swojej ścieżki zawodowej spotkały się na warsztatach w Sektorze 3 we Wrocławiu.

Początkowo trochę nieśmiałe, bacznie obserwujące, z czasem rozkręciły się wesoło i zaczęły śmiało planować dalsze kroki na drodze swojego rozwoju zawodowego.

Czego chciały dowiedzieć się uczestniczki?

  • Jak powinno wyglądać CV, by zostać zaproszoną na rozmowę?
  • Co zrobić z „białymi plamami” w CV?
  • O czym warto powiedzieć w odpowiedzi na pytanie „Proszę powiedzieć coś o sobie?”
  • Jak dobrze zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej czyli jak dobrze „wypaść”?
  • Jak nabrać pewności siebie, aby swobodnie opowiadać o mojej przerwie zawodowej?

Podczas warsztatu dzieliliśmy się wiedzą i dobrym humorem

Na pierwszym warsztacie uczestniczki maiły okazję przyjrzeć się swoim zasobom osobistym czyli temu co już na chwilę obecną osiągnęły w obszarze zawodowym, edukacji i rozwoju osobistego. Potem długo dyskutowałyśmy co powinno znaleźć się z CV i jak powinno wyglądać, a jakie praktyki nie są wskazane. Każda z Pań miała możliwość przyjrzenia się swojemu dokumentowi aplikacyjnemu i wprowadzenia w nim korekt i poprawek.

Po pierwszym warsztacie każda z uczestniczek już w domu mogła opracować swoje odświeżone i nowocześnie wyglądające CV. Tak też przygotowane na nowo CV uczestniczki mogły wysłać do sprawdzenia i po to, by otrzymać ostateczne wskazówki.

Na kolejnym spotkaniu na tapetę 🙂  została wzięta rozmowa kwalifikacyjna. Uczestniczki w parach ćwiczyły swoje wypowiedzi na pytanie „Proszę powiedzieć kilka słów o sobie?”, co pozwoliło również doszlifować swój styl komunikacji. Część warsztatu była poświęcona przebiegowi rozmowy oraz trudnym pytaniom, jakie mogą się pojawić. Wszystkie Panie stwierdziły, że to co jest ważne w trakcie rozmowy rekrutacyjnej to odwaga, by byś sobą. A ta zaś przychodzi wraz z przygotowaniem i lepszym zrozumieniem siebie. 

Uczestniczki rekomendują warsztat

Polecam każdemu, kto chce zdobyć wiedzę jak napisać skuteczne CV i jak przygotować się do rozmowy.

Polecam! Miła atmosfera + wiedza i przykłady z życia.

Podobało mi się. Bardzo konkretny przekaz treści. Mobilizacja do działania.

Warto poświęcić czas, żeby dobrze przygotować się do rozmowy i bez stresu szukać „pracy marzeń”.

Polecam każdej osobie, która szuka pracy. Bardzo pomocne [warsztaty], dające dużą dawkę informacji. Rzetelnie przygotowane, podane konkretnie i w miłej atmosferze.

Odwaga jest cechą, która determinuje występowanie wszystkich innych zalet.
Winston Churchill

Dziękuję za udział i powodzenia!!

Prowadzące

Dominika Łysio i Anna Krakowiak – razem prowadziłyśmy program rozwoju osobistego dla mam „Rozwiń skrzydła”, który zaowocował znalezieniem pracy i rozwojem własnej ścieżki zawodowej wielu uczestniczek. Na programie Dominika dzieliła się swoim doświadczeniem z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi, Ania prowadziła indywidualne sesje coachingowe z uczestniczkami.

Zobacz na relację z tego programu.

O Dominice  – wieloletni praktyk w obszarze HR, prowadząca rekrutację na wielu poziomach organizacyjnych, a także trener w obszarze rozwoju osobistego. Chętnie dzieląca się swoją wiedzą i wykorzystująca swoje umiejętności do robienia czary-mary z każdym CV.

O Ani  – coach i projektant kariery, która tworzy i udziela wsparcia pod marką Twoja Wymarzona Praca.
Wierzy w to, że każdy z nas zasługuje na pracę, w której może się realizować oraz wykorzystywać swoje talenty. Nieustannie zachwyca się potencjałem, jaki drzemie w ludziach i pomaga im go dostrzec i wydobyć.
Podczas warsztatów i sesji coachingowych wspiera kobiety, które chcą wrócić na rynek pracy po kilkuletniej przerwie związanej z wychowywaniem dzieci.