16 lutego 2019 roku grupa rodziców spotkała się na warsztatach na temat talentów Gallupa u dzieci do 15 roku życia.

Razem spędziliśmy czas na terenie Sektora 3 we Wrocławiu, a tego dnia słoneczna i ciepła aura przypomniała, że wiosna już tuż tuż.

Dla uczestników warsztat ten był niejako rozgrzewką przed przeprowadzeniem badania Strengths Explorer dla dziecka, czyli okazją, by upewnić się, że to kierunek, który chcą zaproponować swojej latorośli.

Czego chcieli dowiedzieć się uczestnicy spotkania?

  • Co to jest talent?
  • Jak rozpoznać talenty u dzieci?
  • Na co zwrócić uwagę jako rodzic, gdy już odkryjemy talenty?
  • Jakie są talenty u dzieci? Czym się charakteryzują?
  • Ja budować relację z dziećmi i ich samoocenę w oparciu o odkryte talenty?

Na warsztacie było wesoło i twórczo

W trakcie warsztatów odczarowaliśmy słowo talent i wszyscy uczestnicy przekonali się, że zgodnie z podejściem Gallupa, każdy z nich, jak i każde z ich dzieci posiada talenty. Następnie rodzice poznali dokładnie 10 talentów określonych dla dzieci do 15 roku życia, nauczyli się czym się charakteryzują, jak je rozróżniać i jakie mają potrzeby w działaniu i funkcjonowaniu na co dzień.

Rozmawialiśmy również to tym, co to jest równanie Mocnej Strony i jakie etapy wyróżnia Proces Rozwoju oparty o Mocne Strony. Nie zabrakło dyskusji o tym jak wygląda Badanie Strengths Explorer i czym różni się od badania Strengths Finder.

Na koniec rodzice dzielili się swoimi obserwacjami na temat talentów swoich dzieci i posiadanym rodzicielskim doświadczeniem, jak również uświadomili sobie, że każdy z Nas jest unikatową mozaiką talentów.

Ten warsztat zgromadził rodziców, dla których rozwój ich dziecka jest sprawą naprawdę ważną.

Uczestnicy rekomendują warsztat 

Przeczytaj, co napisali uczestnicy warsztatu w ankiecie ewaluacyjnej czyli dlaczego warto przyjść na spotkanie Tropicieli Talentów.

„Myślę, że warto wziąć udział w warsztatach, bez względu na to, ile lat ma Twoje dziecko. Można nauczyć się, jak obserwować swoje dziecko i dowiedzieć się wielu odkrywczych rzeczy na ten temat”
 
„Będę polecać innym rodzicom Twoje warsztaty. Temat bardzo ciekawy i inspirujący”
 
„Myślę, że wszyscy, którym zależy na własnych dzieciach, którzy chcą dzieciom pomóc, powinni brać udział w tego rodzaju spotkaniach, aby umieć wzmacniać talenty u dzieci”
 

Dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywny udział i wspólnie spędzony czas !!