2 marca 2019 roku grupa rodziców spotkała się na warsztatach na temat talentów Gallupa, określonych dla dzieci do 15 roku życia.

Razem spędziliśmy czas w siedzibie Fundacji Wrocław Miasto Kobiet przy ulicy Kasztanowej 7 we Wrocławiu. Tego dnia marcowe słońce, deszcz i śnieg, przypomniało nam, że w marcu jak w garncu.

Dla uczestników warsztat ten był niejako rozgrzewką przed przeprowadzeniem badania Strengths Explorer dla dziecka, czyli okazją, by upewnić się, że to kierunek, który chcą zaproponować swojej latorośli.

Na jakie pytania szukali odpowiedzi uczestnicy spotkania?

  • Jak odkryć talent dziecka, by realizowało swoje cele i było szczęśliwe? Jak pokazać mu, że jest wyjątkowe?
  • Jak pomagać rozwijać odkryte talenty? Na czym się skupić? Na ilu talentach?
  • Jak inaczej spojrzeć na dzieci niż w ten codzienny sposób, by zobaczyć jak pomóc rozwijać ich naturalne predyspozycje?
  • Jak pomóc dziecku w odnalezieniu swojego talentu i swojej drogi?
  • Jak motywować dziecko do danych aktywności? Jak w tym pomocne są talenty?
  • Jak znaleźć czas na rodzicielskie wsparcie w rozwoju talentów?

Atmosfera spotkania była twórcza i sprzyjająca dyskusji

W trakcie warsztatów odczarowaliśmy słowo talent i wszyscy uczestnicy przekonali się, że zgodnie z podejściem Gallupa, każdy z nich, jak i każde z ich dzieci posiada talenty. Następnie rodzice poznali dokładnie 10 talentów określonych dla dzieci do 15 roku życia, nauczyli się czym się charakteryzują, jak je rozróżniać i jakie mają potrzeby w działaniu i funkcjonowaniu na co dzień.

Rozmawialiśmy również to tym, co to jest równanie Mocnej Strony i jakie etapy wyróżnia Proces Rozwoju oparty o Mocne Strony. Nie zabrakło dyskusji o tym jak wygląda Badanie Strengths Explorer i czym różni się od badania Strengths Finder.

Na koniec rodzice dzielili się swoimi obserwacjami na temat talentów swoich dzieci i posiadanym rodzicielskim doświadczeniem, jak również uświadomili sobie, że każdy z Nas jest unikatową mozaiką talentów.

Ten warsztat zgromadził rodziców, dla których rozwój ich dziecka jest sprawą naprawdę ważną.

Uczestnicy rekomendują warsztat 

Przeczytaj, co napisali uczestnicy warsztatu w ankiecie ewaluacyjnej czyli dlaczego warto przyjść na spotkanie Tropicieli Talentów.

” Polecam! Każdy rodzic powinien umieć odkrywać talenty swoich dzieci”

„Warto pójść i nauczyć się, jak poznać talent u dziecka. Super warsztaty i bardzo fajna prowadząca”

„Warto, jeśli chcesz świadomie prowadzić dziecko przez „dżunglę” jego umysłu 🙂 „

„[Warsztaty] zmieniają myślenie o talentach dzieci”

„Warto przyjść i poznać czym są talenty, poznać je z innej strony, inaczej niż myślimy o talentach na co dzień. Warto odkrywać talenty dzieci i nauczyć się, jak je rozwijać”

 Dziękuję wszystkim uczestnikom, że ten wspólnie spędzony czas i bardzo ciekawą wymianę rodzicielskiej wiedzy i doświadczenia.

Galeria zdjęć ze spotkania: